یکی از مواردی که حتما شما هم در تعمیر وسایل پزشکی بر خلاف دیگر وسایل با آن برخورد کرده و یا در آینده به آن بر خواهید خورد این مسئله است که در مورد تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به دست آوردن راهنمای تعمیر وسیله و نیز نقشه های داخلی دستگاه بسیار سخت و در برخی از موارد نشدنی است . چراکه هم برخی از شرکتهای سازنده از ارائه اطلاعات فنی کامل دستگاه فروخته شده خود امتناع می کنند و هم متاسفانه اکثر شرکتهای وارد کننده داخلی اطلاعات همراه دستگاه را که از سوی شرکت سازنده ارائه می شود را از داخل بسته بندی دستگاه خارج می کنند تا کار سرویس و نگهداری دستگاه به صورت انحصاری در ختیار خودشان قرار گیرد .  

این مشکل در مورد تجهیزات دیگر با ایجاد بانکهای اطلاعاتی اینترنتی تا حدودی حل شده است . به طوری که با کمی حوصله و جستجو در اینترنت می تواند راهنمای تعمیر خیلی از وسایل از تلفن موبایل و فاکس گرفته تا لپ تاپ و غیره و غیره را از سایتهای مختلف دانلود کنید . ولی تعداد کمی از سایتها هستند که به ارائه تنها اطلاعات محدودی برخی تجهیزات پزشکی می پردازند . 

به نظر شما چگونه می شود به این مشکل فائق آمد .  

ایجاد یک چنین بانک اطلاعاتی از راهنمای سرویس تجهیزات پزشکی تنها با همکاری و اشتراک گذلری اطلاعات از طریق جمعی از مهندسین پزشکی قابل جمع آوری و ارائه می باشد . 

هم اکنون من در حال جمع آوری یک بانک اطلاعاتی از تجهیزاتی که راهنمای سرویس دارند و راهنمای سرویس آنها هستم و امیدوارم که با همکاری شما دوستان عزیز بتوانم این کار را به سرعت تمام کنم . از این رو از کلیه دوستانی که اطلاعاتی در زمینه راهنمای سرویس تجهیزات دارند و یا لینکی که می توان از آن راهنمای سرویس دستگاه خاصی را دانلود کرد آن را در اختیار ما بگذارد .